Bajk.cz home
  HLEDEJ     
podrobné vyhledávání  
Klikni a popovídej si s přáteli!
Informace o autorovi

Fořt Svatopluk sv.fort@seznam.cz
externí redaktor

Články tohoto autora

Má první a určitě ne poslední Jistebnice 13.06.2005
Vítá vás Jistebnice, obec ležící v malebném severním okraji budějovického kraje pod Javorovou skálou nedaleko Tábora. Okolní lesy, přírodní krásy a historické památky jsou ideálním místem pro odpočinek a rekreaci.
Autor: Fořt Svatopluk   Kategorie: Ze sportu   Přečteno: 5456   Názorů: 5Let do Let na Trans Brdy 2005 24.05.2005
Dle přibývající startovní listiny se o popularitě tohoto závodu dalo jen pramálo pochybovat. Určitě tomu přispěla i Prestige Trophy v rámci seriálu Kola pro život a snadná dostupnost místa konání pro většinu z nás. Stejně jako mnozí další jsem využil možnost vyzvednout si numero už tři dny dopředu. To mi umožnilo dorazit do místa konání "obce Lety" v klidu hodinku před startem a vyhnout se prezentaci, která se údajně neobešla bez zádrhelů.
Autor: Fořt Svatopluk   Kategorie: Ze sportu   Přečteno: 6714   Názorů: 19Plzeňské Giro České spořitelny 12.05.2005
Oslavy konce druhé světové války jsou v plném proudu a my si to míříme směr Plzeň, kde se v rámci oslav svobody tohoto města koná MTB cyklomaraton. Ten je zároveň zařazen do seznamu našeho největšího seriálu Kolo pro život. Start je sice stanoven na desátou hodinu, ale nás i tak čekalo brzké ranní vstávání, které má jediný důvod, a to náš včasný příjezd na prezentaci. Obloha je plná mraků, a tak přemlouvám Ty "nahoře", aby jsme byli ušetřeni nějaké té spršky.
Autor: Fořt Svatopluk   Kategorie: Ze sportu   Přečteno: 5475Dlouhodobý test Superior XP 940 limited Edition 01.05.2005
První setkání s tímto modelem proběhlo na výstavě Sport Life v Brně. Musím říct, že stejně jako mnohé další pozorovatele mě oslovil za velmi slušné osazení zajímavou cenou.
Autor: Fořt Svatopluk   Kategorie: Recenze a testy   Přečteno: 20102   Názorů: 16Armstrong, Barry, Whitsell byli nominování na sportovce roku USA 25.01.2005
Šestinásobný vítěz Tour de France šampión Lance Armstrong (Austin, Texas), olympijská stříbrná medailistka v závodu v časovce Dede Barry (Boulder, Colo.) a čtyřnásobná medailistka Paralympijských her Karissa Whitsell (Springfield, Ore.), byli nominováni Americkým Olympijským výborem na cenu pro nejlepšího sportovce a sportovkyni roku.
Autor: Fořt Svatopluk   Kategorie: Zprávy a novinky   Přečteno: 6594Rock Machine Unlimited 14.12.2004
Mnoho z vás se určitě už setkalo s tím, že sériové kolo není vždy úplně na 100% dle našich představ. Navíc pokud se k tomu ještě přidají ze všech stran chrlící se novinky cyklistických výrobců, je rozhodnutí o upgrade na světě.
Autor: Fořt Svatopluk   Kategorie: Recenze a testy   Přečteno: 16606   Názorů: 189Amstrong trochu poodkryl karty 27.11.2004
Amstrong při rozhovoru pro magazín L'Equipe řekl, že může vynechat Tour 2005. Tento velký závodník si není jistý, zda pojede následující tour. Dle svého prohlášení, by si rád za závodil i na jiných podnicích.
Autor: Fořt Svatopluk   Kategorie: Zprávy a novinky   Přečteno: 8067Oderská Mlýnice 2004 24.10.2004
Moravskoslezský kraj - okres Nový Jičín - Klokočůvek u Oder - areál dětského tábora Spálovský mlýn. Orientační body, jenž dohromady znamenají jediné. Místo konání bike maratonu "Oderská Mlýnice ČS". Dle loňské účasti a letošní rychle narůstající startovní listině lze usuzovat jediné. Jde mezi cyklisty o velmi oblíbenou akci. Pro většinu lidí z Čech, co se vzdálenosti týče, trochu z ruky. Zvědavost však vítězí, a tak v pátek usedám za volant a frčíme směr Morava. Cesta je dlouhá plná uzavírek a špuntů. Místo konání je plné, a proto vítáme nocleh u známých v Ostravě. Po zhruba šesti hodinách jsme na místě. Hornické město je prázdné a studené, což trochu nahání hrůzu. No nic. Lehce doplňujeme zásoby živin a jdeme na kutě.
Autor: Fořt Svatopluk   Kategorie: Ze sportu   Přečteno: 6591Trutnovský tobogán 19.10.2004
Za doprovodu ranní mlhy, stromů jenž hýří bezpočtem barev, vycházejícího slunce, které se pomalu dere na oblohu, se řítíme směr Trutnov. Takový obrázek se naskytl všem účastníkům mířících na poslední akci seriálu „Kolo Pro Život" a jednoho z posledních závodů vůbec. Vše nasvědčovalo tomu, že půjde o skvělý teplý podzimní den, což potěšilo srdce nejednoho bikera.
Autor: Fořt Svatopluk   Kategorie: Ze sportu   Přečteno: 5723Pražská Padesátka 2004 03.10.2004
Rok se s rokem sešel a naše stověžatá matička Praha hostila další, již 6. ročník závodu "Pražská 50". Záštitu nad tímto podnikem již tradičně převzala městská část Praha 6, a jakožto pořadatelé a organizátoři Mohila Sport s agenturou VIVA. Trasa závodu zůstala i letos beze změny. Je vedena převážně po asfaltových a polních cestách s malým převýšením. Závod je natolik oblíben, že v den jeho konání, zbývalo pro opozdilce jen pár posledních čísel, které byly v krátké době fuč a kapacita 1300 účastníku byla zcela naplněna.
Autor: Fořt Svatopluk   Kategorie: Ze sportu   Přečteno: 7565   Názorů: 6Předchozí stranaPředchozí strana Strana 1 / 5 Další stranaDalší strana
BAJK NEWS
   Zprávy a novinky
   Ze sportu
   Recenze a testy
   Rady a nápady
   Cestopisy
   Zábava
   Volná tvorba
   Trasy
   PR články
DOPORUČUJEME
   Bajkárna
   Bazar
   Blog
   Fotogalerie
   Download
   Závody
   Prodejci
   Odkazy
   Slovník
BAJK OSOBNĚ
   Kontakt
   Redakční team
   Reklama na Bajku
   Nabízíme práci
BAJK e-mailem
 
zapište svůj e-mail a nechte si zasílat pravidelně čerstvé zprávy z Bajk.cz
IKONKA PRO VÁS
SPŘÁTELENÉ WEBY
Bazar a inzerce - KupNet.cz
Jízdní kola, cyklistický obchod
Vyhlídkové lety balonem na Karlštejnsku
Jízdní kola Scott, cyklo e-shop
Aktuální recenze
Reelight SL100 Flash
S nástupem zimy a krátícími se dny jsem přemýšlel nad lepším osvětlením svého kola. Dilema nabíjení akumulátoru, anebo výměny baterií, jsem nakonec vyřešil úplně jinak, indukčními blikačkami Reelight SL100 Flash.
  všechny recenze


Stáhněte si z Bajku
Sjzez z Lysé hory
Vidoe ze sjezdu z Lysé hory po silnici.
  ostatní download

BAZAR aktuálně
04.02.2024 - poptávka
04.02.2024 - poptávka
26.12.2023 - poptávka
16.11.2023 - poptávka
16.11.2023 - poptávka
12.10.2023 - poptávka
11.10.2023 - poptávka
06.09.2023 - poptávka
06.09.2023 - poptávka
23.05.2023 - poptávka
   Copyright 2024 - Bajk.cz, design and programming by FRKAL