Fojtík Rostislav rostislav.fojtik@bajk.cz
externí dopisovatel

Články tohoto autora

Český pohár v Teplicích 26.06.2005
Po dvou letech zavítal kolotoč Českého poháru opět na sever Čech do Teplic. Trať však oproti minule doznala radikální změny. Za prvé se přesunula na jiné místo a za druhé se zásadně změnil její profil.
Autor: Fojtík Rostislav   Kategorie: Ze sportu   Přečteno: 5925

Český pohár XC – Velké Losiny 14.06.2005
Lázeňské město Velké Losiny patří mezi tradiční místo Českého poháru v cross country. Letošní počasí neslibovalo žádnou příjemnou pohodičku. Těžké černé mraky nad pohořím Jeseníků dávaly najevo, že při závodě se závodníci ani diváci od sluníčka nespálí.
Autor: Fojtík Rostislav   Kategorie: Ze sportu   Přečteno: 7047

Trápení na Meridě 04.10.2004
V sobotu 18.září jsem se zúčastnil Merida Bike Tour v Jedovnicích. Pro účastníky byly připraveny dvě trati: 54 a 100 km. Blízkost Moravský krasu slibovala zajímavou a pěknou trať, což se v průběhu závodu potvrdilo. Před maratónem jsem měl trochu víc pracovních povinností a tím pádem méně času na trénink i spánek, a tak jsem se obával únavy a křečí, což se bohužel potvrdilo také.
Autor: Fojtík Rostislav   Kategorie: Ze sportu   Přečteno: 6218   Názorů: 5

Český pohár ve Velkých Losinách 15.06.2004
Jesenické lázeňské letovisko Velké Losiny přivítalo čtvrté kolo Českého poháru v cross country. V sobotu kolem šesté ráno se nad Jeseníky přehnala bouřka provázená přívaly deště. Tradiční trať nasákla množstvím vody a na mnoha místech se objevily bahnité kaluže. Na tento stav doplatily nejmenší kategorie.
Autor: Fojtík Rostislav   Kategorie: Ze sportu   Přečteno: 6445   Názorů: 3

Brněnská padesátka 30.05.2004
V sobotu 22.května se v Brně na letišti Medlánky konal další závod seriálu Kolo pro život. Na startu se ve všech kategoriích objevilo i přes razantní zhoršení počasí kolem osmi stovek účastníků. Nad Brnem se ráno stahovaly deštivé mraky a teplota připomínala spíše březen než polovinu května. Naštěstí si počasí dalo říct a bikery slibovaný déšť nepotrápil.
Autor: Fojtík Rostislav   Kategorie: Ze sportu   Přečteno: 6421   Názorů: 5

Český pohár v Kutné Hoře 20.05.2004
Již několik let je Kutná Hora dějištěm jednoho ze závodů Českého poháru. Letos byla připravena mírně upravená trať. Start a cíl byl u krytého plaveckého bazénu. Trasa závodu se vyhnula chrámu sv. Barbory a byla natažena více do místních lesů.
Autor: Fojtík Rostislav   Kategorie: Ze sportu   Přečteno: 6501   Názorů: 2

Polský pohár XC 14.05.2004
V sobotu 8.května proběhlo v lázeňském městečku Polanica Zdroj třetí kolo Polského poháru XC. Občas neuškodí podívat se, jak se závody dělají za našimi hranicemi.
Autor: Fojtík Rostislav   Kategorie: Ze sportu   Přečteno: 7322

Úvodní závod Českého poháru XC 27.04.2004
V sobotu 24. dubna se v Brně otevřel další ročník Českého poháru XC. Trať byla situována na okraji města. Ještě v pátek večer bylo téměř letní počasí a všude na trati bylo plno prachu. V noci se však počasí radikálně změnilo.
Autor: Fojtík Rostislav   Kategorie: Ze sportu   Přečteno: 6776

Cyklocomputer VDO HC 12.6 10.02.2004
Většina z cyklistů si již dnes nedovede představit své kolo bez cyklocomputeru. Sledovat okamžitou rychlost, ujetou vzdálenost, maximální rychlost a další ukazatelé není důležité jen pro profesionální cyklisty. Většina z nás chce vědět, kolik za trénink ujela kilometrů a jak rychle.
Autor: Fojtík Rostislav   Kategorie: Recenze a testy   Přečteno: 24761   Názorů: 15

XT 04 15.01.2004
V listopadu minulého roku jsem domů donesl dvě igelitové tašky, které ukrývaly nové sady XT model roku 2004. Byl jsem hodně zvědav, jak se nové XT Shimanu povedlo.