Bajk.cz home
  HLEDEJ     
podrobné vyhledávání  
Klikni a popovídej si s přáteli!

Pozor na parazity

Mnozí z bikerů si jistě všimli, že něco podivného se děje v organizaci, která je prý zastupuje, v ČeMBA. Snad prý na ni zaútočili paraziti. Přežije jejich běsnění nebo zemře?

V neděli 5. 12. se uskutečnila v Brně členská schůze ČeMBA. Aby nedošlo k účelovému ovlivnění členské schůze, bylo některým nezdárným členům pozastaveno členství a těm, kteří by snad chtěli vstoupit, jaksi zmizel účet, kam by mohli poslat peníze pro přihlášení. Ti nejzvědavější bývalí členové si dokonce opatřili plné moci od členů stávajících, aby jim večer před schůzí někdo zákeřně pozastavil členství.
Měl jsem tu možnost být u toho, když se psaly dějiny. Ráno v Brně jsem se dozvěděl dle nejlepších předlistopadových tradic, že dovnitř na schůzi se vybaven plnou mocí nedostanu, neb nejsem ve „správné kategorii lidí“. Nejspíš za to může můj buržoazní původ a německy hovořící prapředkové. Nu což, usadil jsem se spolu s ostatními parazity v předsálí a pozoroval, jak členové ČeMBA za asistence policie prokazují svoji totožnost a se zatajeným dechem sledují, zda jsou na seznamu ve „správné kategorii lidí“ a následně, mají-li to štěstí být mezi vyvolenými mizí v sále, který střeží ozbrojená ochranka.
Dvěře se zavírají a schůze začíná. Posilněni čajem a polévkou sledujeme pobledné tváře členů trousící se občerstvit. Dozvídáme se, že předseda chce ČeMBu zrušit a prý za to můžou ti zatracení parazité. Říkám si, ještě že si s předstihem založil Singltrek, s.r.o. Kdo ví, jestli teď, když je napaden parazity zvládne dokončit registraci známky singltrek(c). Jak se nakonec ukázalo, běsnění parazitů neunikl ani výkonný výbor, který takto indisponován odstoupil, i když mu členové v takto těžké situaci vyjádřili důvěru.
Posilněni obědem pokračovali pak vybraní lidé ze správné kategorie dále ve schůzi a i přes veškerou snahu napadeného hostitele ČeMBA zrušena nebyla. Naopak bylo zrušeno členství několika členům ČeMBA, těm jejichž jméno aspoň někomu něco říkalo. Naštěstí jména členů, kteří poskytli plné moci, si nikdo nepamatoval (zatracení parazité), a tak bylo jen odhlasováno, že ti neznámí jsou členy i nadále. A tak shrneme-li členskou schůzi, skončila plichtou. Otřesená ČeMBA stojí na kolenou a bez hlavy a ti co tomu chtěli zabránit, šanci nedostali a navíc za to můžou. Prostě paraziti.
V divokých vodách českých neziskovek se tato organizace možná ještě proslaví, jelikož její hlava podlehla prý útoku zrádných parazitů a sama se oddělila od těla, které jí v tom nedokázalo zabránit. Hlava bez těla si už ale od počátku letošního roku pěstuje tělo nové, lepší, modernější a proti parazitům odolnější IMBA Europe Services, o.s. Konec dobrý všechno dobré.


Zajímavé odkazy

Zápis členské schůze ČeMBA
Iniciativa ČeMBAplus
Iniciativa Zachraňme ČeMBuDatum: 11.12.2010   Autor: Vitvar Tomáš - šéfredaktor   Kategorie: Zábava
Vytiskni článek
Informuj kamaráda o článku
Přidej vlastní názor
Slovník neznámých pojmů
lepší
Jak Vás článek zaujal?
1 2 3 4 5
průměrné hodnocení = 3
(celkem 7665 hodnocení)
horší
Diskuse k článku
 
BAJK NEWS
   Zprávy a novinky
   Ze sportu
   Recenze a testy
   Rady a nápady
   Cestopisy
   Zábava
   Volná tvorba
   Trasy
   PR články
DOPORUČUJEME
   Bajkárna
   Bazar
   Blog
   Fotogalerie
   Download
   Závody
   Prodejci
   Odkazy
   Slovník
BAJK OSOBNĚ
   Kontakt
   Redakční team
   Reklama na Bajku
   Nabízíme práci
BAJK e-mailem
 
zapište svůj e-mail a nechte si zasílat pravidelně čerstvé zprávy z Bajk.cz
IKONKA PRO VÁS
SPŘÁTELENÉ WEBY
Bazar a inzerce - KupNet.cz
Jízdní kola, cyklistický obchod
Vyhlídkové lety balonem na Karlštejnsku
Jízdní kola Scott, cyklo e-shop
Aktuální recenze
Reelight SL100 Flash
S nástupem zimy a krátícími se dny jsem přemýšlel nad lepším osvětlením svého kola. Dilema nabíjení akumulátoru, anebo výměny baterií, jsem nakonec vyřešil úplně jinak, indukčními blikačkami Reelight SL100 Flash.
  všechny recenze


Stáhněte si z Bajku
Bikeground
Pěkný motiv na plochu, černobíle ...
  ostatní download

BAZAR aktuálně
10.04.2024 - poptávka
10.04.2024 - poptávka
10.03.2024 - poptávka
10.03.2024 - poptávka
04.02.2024 - poptávka
04.02.2024 - poptávka
26.12.2023 - poptávka
16.11.2023 - poptávka
16.11.2023 - poptávka
12.10.2023 - poptávka
   Copyright 2024 - Bajk.cz, design and programming by FRKAL