Bajk.cz home
  HLEDEJ     
podrobné vyhledávání  
Klikni a popovídej si s přáteli!

Pozvánka na Bike Babí Léto TNT edition

Na druhou zářijovou sobotu 9.9.2006, jsme do neopakovatelné atmosféry odcházejícího léta a nastupujícího podzimu přichystali pro širokou sportující veřejnost 5.ročník MTB závodu Bike Babí Léto TNT edition. V letošním roce je tento závod zařazen do MTB série "Kelly's Peklo severu 2006" jako předposlední 9. závod této série a to samo o sobě slibuje struhující bikerské souboje a pořadatelskou službu a zázemí na odpovídající profesionální úrovni. Vzhledem k tradičnímu místu konání – Česko – Polsko – Německému trojmezí lze očekávat i silnou zahraniční konkurenci tvořenou týmy ze sousedních zemí. Start a cíl bude tradičně v Chrastavě u Liberce a trať závodu na 55 i 88 km bude poprvé kopírovat osvědčenou loňskou stopu. Takže bude určitě co porovnávat.

Tradiční účastníci si proto jistě vybaví táhlé a náročné stoupání po lesní cestě z Panenské Hůrky na Buk Republiky následované srdečním downhillem do kaňonu Nisy. Pak přijde technicky náročná prémie – výjezd na Ovčí Horu a pořádný loukahill sjezd do Chrastavy. Zde je první pitstop na dvacátém km. Za Chrastavou přichází nádherné XC singletraily v oblasti Bedřichovského lesa, zde zamáčkou slzu dojetí všichni vyznavači řádného offroadového bikování. Z Bedřichovského lesa se sjede do Nové Vsi a pak lehkým uphillem na přehradu Mlýnici – další to pitstop. Občerstveni a pokocháni bikeři vyráží nastoupat téměř 350 výškových metrů na Kameniště, Spálený vrch a Lysý vrch, aby byli vzápětí odměněni sjezdem k Dolnímu Vítkovu. Pětapadesátkaři se následně spouštějí vlevo do Chrastavy bojovat o svá místa na bedně a osmaosumdesátkáři najíždí kiláky v rychlých úsecích na Uhelnou a Oldřichov. Zde se jede nádherný singletrail po Česko – Polské hraniční čáře. To už ale v podstatě zbývá jen osvěžit význam přívlastku „HORSKÉ“ kolo a poprat se s poslední prémií z Bílého Kostela na Buk Republiky. Přeživší budou odměněni sjezdem k Chrastavě a rychlému finiši přejícími rovinkami vedoucími k cíli na Chrastavském sportovním stadionu VÚDM.

Komu se po pročtení tohoto článku vybaví loňské či předloňské zážitky, určitě nezůstane letos sedět doma. Těm, kdo nejsou pevně rozhodnuti na Bike Babí Léto vyrazit, můžeme slíbit, že na letošním ročníku je připravena celá řada nejrůznějších prémií a soutěží a odměňovat nebudeme pouze chronické bednaře. Ve hře budou hodnotné ceny a price money v hodnotě 10.000,-Kč. Součástí závodního dne bude i závod dětí a celodenní doprovodný program. Na nejmenší budou čekat XC okruhy v okolí stadionu. O zájmu dětí a rodičů svědčí skutečnost, že se nám každým rokem zvyšuje počet zúčastněných v této kategorii. Posledního ročníku se aktivně zúčastnilo 80 dětí ve věku 4 – 14 let. S odměnami se snažíme nešetřit a chceme, aby si každé děcko kromě aktivně prožitého dopoledne odneslo na památku i nějakou tu maličkost. Samozřejmě prvních pět v každé kategorii je vyhlášeno na „bedně“ i s vyhlašovacím ceremoniálem.

Bike Babí Léto


Bike Babí Léto zraje jako dobré víno. Rok od roku se lepší a o jeho rostoucí úrovni a věhlasu svědčí i patronát Libereckého Kraje. Rozhodnete-li se přijet, můžete si plnými doušky užít koktail namíchaný ze závodního adrenalinu, romantické krásy horského okolí a neopakovatelné atmosféry prodloužených prázdnin. Na shledání s Vámi se už teď těší autoři tohoto koktailu – pořadatelé z klubu Spinfit Liberec.

Bezpečnost závodu zajišťuje jako vždy početná pořadatelská služba, Městská policie Chrastava a Hrádek n.N., Policie Chrastava, Horská služba Ještěd a Jizerské hory a Záchranná služba Jičín. Na trati marathonu budou 2 občerstvovací stanice na krátké trase a 4 na dlouhé. Navíc bude připraveno občerstvení i v cíli závodu. Závod se koná za podpory Libereckého kraje, města Chrastavy, města Liberce a mikroregionu Hrádecko - Chrastavsko.

Všichni jste srdečně zváni a pokud si už teď chcete prohlédnout trasu závodu, připravili jsme pro Vás alespoň její virtuální podobu.


K tomu Vám všem přeji pevné zdraví, krásné a dlouhé babí léto , dostatečnou fyzičku a dobře seřízený a promazaný stroj.

za pořadatelský tým
Petr Cinkán


Související články a zajímavé odkazy:

Virtuální prohlídka trasy MTB marathonu Bike Babí léto.
BIKE BABÍ LÉTO 2003 - FOTOGALERIE
BIKE BABÍ LÉTO - stránky pořadateleDatum: 27.08.2006   Autor: Bajk.cz   Kategorie: PR články
Vytiskni článek
Informuj kamaráda o článku
Přidej vlastní názor
Slovník neznámých pojmů
lepší
Jak Vás článek zaujal?
1 2 3 4 5
průměrné hodnocení = 3
(celkem 6567 hodnocení)
horší
Diskuse k článku
 
BAJK NEWS
   Zprávy a novinky
   Ze sportu
   Recenze a testy
   Rady a nápady
   Cestopisy
   Zábava
   Volná tvorba
   Trasy
   PR články
DOPORUČUJEME
   Bajkárna
   Bazar
   Blog
   Fotogalerie
   Download
   Závody
   Prodejci
   Odkazy
   Slovník
BAJK OSOBNĚ
   Kontakt
   Redakční team
   Reklama na Bajku
   Nabízíme práci
BAJK e-mailem
 
zapište svůj e-mail a nechte si zasílat pravidelně čerstvé zprávy z Bajk.cz
IKONKA PRO VÁS
SPŘÁTELENÉ WEBY
Bazar a inzerce - KupNet.cz
Jízdní kola, cyklistický obchod
Vyhlídkové lety balonem na Karlštejnsku
Jízdní kola Scott, cyklo e-shop
Aktuální recenze
Reelight SL100 Flash
S nástupem zimy a krátícími se dny jsem přemýšlel nad lepším osvětlením svého kola. Dilema nabíjení akumulátoru, anebo výměny baterií, jsem nakonec vyřešil úplně jinak, indukčními blikačkami Reelight SL100 Flash.
  všechny recenze


Stáhněte si z Bajku
Bikeground
Pěkný motiv na plochu...
  ostatní download

BAZAR aktuálně
06.09.2023 - poptávka
06.09.2023 - poptávka
23.05.2023 - poptávka
11.05.2023 - poptávka
15.04.2023 - poptávka
14.04.2023 - poptávka
25.03.2023 - nabídka
fort black 180cm
25.03.2023 - nabídka
fort black
25.03.2023 - nabídka
fort black 180cm
25.03.2023 - nabídka
fort black 180cm
   Copyright 2023 - Bajk.cz, design and programming by FRKAL