Bajk.cz home
  HLEDEJ     
podrobné vyhledávání  
Klikni a popovídej si s přáteli!

XTERRA CZECH: CHYSTAJÍ SE DALŠÍ ZMĚNY

Červnový závod světového poháru XTERRA v Hluboké nad Vltavou se letos pojede na pozměněných tratích. Drobné úpravy povedou ke zkvalitnění celé akce, která již od svého prvního ročníku v roce 2002 stojí na nejvyšším stupínku triatlonových závodů u nás a drží se stále i ve světové špičce závodů XTERRA.

Pořadatelé chtějí překvapit účastníky hlavně novou a zajímavější tratí cyklistiky. Ta však bude, i kvůli regulérnosti závodu, až do závodu veřejnosti uzavřena. Pojede se totiž převážně ve Staré oboře, která je po zbytek roku lidem nepřístupná a otevírá se pouze pro závod XTERRA Czech!

Úvodní disciplína bude podobná jako předloni, v řece Vltavě s vylézáním u fotbalového hřiště, kde bude postavené depo. Poplave se 550 metrů proti proudu a po obrátce opět po proudu zpět. Plavecký rekord drží stále Jan Řehula, který minulý rok urazil podobnou trať v čase 14:14.Plán tratě horského kola bohužel ovlivnil krotký divočák Tonda, který se prohání v severní části Staré obory u Purkarce. Po spatření člověka se k němu s radostí, vlastní jeho více jak metrákovému tělu, nadšeně přiřítí. Zvláště má spadeno na cyklisty, které vášnivě rád doprovází dusajícím cvalem¦ Těžko říci, jestli by Tonda neztratil dobromyslné pochopení pro 300 závodníků, kteří by se prohnali jeho teritoriem a nechtěli ho ani podrbat za uchem. Detailní popis trati cyklistické části najdete brzy na www.xterra.cz.Také běžecká část se změní. Hned na začátku pořadatelé zařadili běh po pontonovém mostě přes Vltavu. Dále trať povede po pravém břehu řeky k silničnímu mostu a zpět na levý břeh a dále po známém okruhu v zámeckém parku. Cíl bude umístěn v prostorách depa na fotbalovém hřišti.

Kromě závodu jednotlivců, bude tento rok vypsán velký závod pro štafety, jak jsme již informovali. Soutěžit budou také přihlížející diváci, pro které bude připravena bohatá tombola. Do obou závodů se mohou přihlásit úplní amatéři, které baví rekreační sport. Start je 24. června v Hluboké nad Vltavou, v jednu odpoledne.Online přihlášky jsou dostupné na www.xterra.cz, kde také najdete více podrobných informací o závodě.Datum: 16.05.2006   Autor: Bajk.cz   Kategorie: PR články
Vytiskni článek
Informuj kamaráda o článku
Přidej vlastní názor
Slovník neznámých pojmů
lepší
Jak Vás článek zaujal?
1 2 3 4 5
průměrné hodnocení = 3
(celkem 7534 hodnocení)
horší
Diskuse k článku
 
BAJK NEWS
   Zprávy a novinky
   Ze sportu
   Recenze a testy
   Rady a nápady
   Cestopisy
   Zábava
   Volná tvorba
   Trasy
   PR články
DOPORUČUJEME
   Bajkárna
   Bazar
   Blog
   Fotogalerie
   Download
   Závody
   Prodejci
   Odkazy
   Slovník
BAJK OSOBNĚ
   Kontakt
   Redakční team
   Reklama na Bajku
   Nabízíme práci
BAJK e-mailem
 
zapište svůj e-mail a nechte si zasílat pravidelně čerstvé zprávy z Bajk.cz
IKONKA PRO VÁS
SPŘÁTELENÉ WEBY
Bazar a inzerce - KupNet.cz
Jízdní kola, cyklistický obchod
Vyhlídkové lety balonem na Karlštejnsku
Jízdní kola Scott, cyklo e-shop
Aktuální recenze
Reelight SL100 Flash
S nástupem zimy a krátícími se dny jsem přemýšlel nad lepším osvětlením svého kola. Dilema nabíjení akumulátoru, anebo výměny baterií, jsem nakonec vyřešil úplně jinak, indukčními blikačkami Reelight SL100 Flash.
  všechny recenze


Stáhněte si z Bajku
Prazské schody 2005
Krátké video z Prasžských schodů. Náskok Hermidy před pronásledovateli....

(Pro přehrání potřebujete nainstalovaný   ostatní download

BAZAR aktuálně
04.02.2024 - poptávka
04.02.2024 - poptávka
26.12.2023 - poptávka
16.11.2023 - poptávka
16.11.2023 - poptávka
12.10.2023 - poptávka
11.10.2023 - poptávka
06.09.2023 - poptávka
06.09.2023 - poptávka
23.05.2023 - poptávka
   Copyright 2024 - Bajk.cz, design and programming by FRKAL