podrobné vyhledávání
Klikni a popovídej si s přáteli!

Author 50 Český ráj 2005

Maratonské šílenství. Tak by se možná dalo nazvat období, které nám opět nastalo. I takové šílenství může být krásné, pokud v něm nejste sami a máte pro něj ideální podmínky. Jaké panovaly v Branžeži, kde se již třetím rokem konal Author 50 Český ráj? To se dočtete právě zde na vašem Bajk.cz

Jednou z prvních maratonských vlaštovek byl letos již tradičně Author 50 Český ráj 2005. Letos se většina startujících už se smířila s nedostatkem technických sjezdů a výjezdů, dokonce se i méně vyskytovala slova "silniční závod" s pohrdavou intonací a více se povídalo o minulosti, budoucnosti, řešili se nové technické lahůdky a přiznejme si to… slova padala i o našich "konkurentech", kteří jsou na tom fyzicky špatně, nebo dobře :o)) Prezentace byla letos rozšířena, a tak se doba ve frontě na číslo a čip oproti minulým ročníkům podstatně snížila. Místa na parkování bylo také dost, pokud ovšem někdo nebyl líný udělat pár kroků k prezentaci : V první vlně letos startovalo 100 závodníků, kteří se v loňském ročníku umístili do stovky, zbylá volná místa přidělovali pořadatelé. Ostatní startující jak přišli, tak se také postavili : Start proběhl opět z lesní šotolinové cesty a čas se začal měřit po projetí startovní čárou. Trať byla suchá, rychlá a dobře značená. Pořadatelé letos vše skutečně velmi dobře zvládli.

Padesátikilometrový okruh s převýšením 655 m vedl opět nádhernou a také chráněnou oblastí Českého ráje. Romanticky založeným bajkerům a bajkerkám se určitě srdce poněkud rychleji roztlouklo v okolí krásného hradu Kost. Neromantikům snad alespoň v rychlém stoupání, které k tomuto místu patří. Bajky a těla jsme také protáhli okolím zříceniny Trosky, rybníka Vidlák, zámku Hrubé skály, Příhraz, rybníka Žabakoru, skalního masivu Drábských Světniček, zříceniny hradu Valečova a kráteru Mužský. Trať vedla po silnicích, zpevněných cestách, lesních cestách a loukách, tedy bez problému byla sjízdná snad pro každého a to nejen na horském kole. Hladovějící a žízniví na trati, byli uspokojeni jednou občerstvovačkou, kde bylo snad všechno co si můžeme přát. V cíli nás čekala buď delší fronta na těstovinový salát, nebo kratší na uzenou sekanou a na dvoulitrové láhve s limonádou, vodou, …

Doprovod měl také o zábavu postaráno, tedy sobotu 23. dubna 2005 snad všichni strávili příjemně, pohodově a s úsměvem.