Bajk.cz home
  HLEDEJ     
podrobné vyhledávání  
Klikni a popovídej si s přáteli!

Kopřivnický Drtič 7.8.2004 - náročný, ale i pohodový maraton

Zajímavý maraton připravují již tradičně v Kopřivnici. Je koncipován jako nezávodní a poloorientační a to jej činí značně odlišným od ostatních.

Účastníci při prezentaci vyfasují barevnou mapu se zakreslenou a popsanou tratí a pak je to již jenom na nich. Přílišného bloudění se však obávat nemusí, neboť trať vede z větší části po turistickém značení a místa, kde pořadatelé předvídali bloudění, přece jenom označili vlastními šipkami. Jsou tak ale občas přinuceni mrknout do mapy, kam mají dál jet. Což ale není na škodu, neboť aspoň všichni vědí, kudy projíždějí.

Mnohem zajímavější je ale nezávodní charakter akce, to činí z tohoto maratonu opravdu poklidnou akci. První dojíždějící do cíle nejsou nijak oceňování, a tak většina účastníku doopravdy nezávodí a trať a průjezd krajinou si spíše vychutnávají.


Když vyjde počasí ...


Jediným pravidlem tak je, že všichni vyrazí na tzv. nejdelší trasu, po které sbírají v kontrolních bodech do mapy razítka a jedou po této trase tak dlouho, dokud mohou. A až jim dojdou síly, tak mají od pořadatelů zakreslené tzv. zkracovačky, které je dovedou poklidně do cíle. V cíli se každému zapíše čas dojezdu a počet razítek.


Kopřivnický drtič 2003


To všechno zní příliš závodnicky, kdyby ale ty kontroly nebyly horské chaty a účastnici se u nich (a v nich) nezastavovali na občerstvení. Můžou si to dovolit, k dispozici totiž mají 11 hodin času, pokud chtějí stihnout losování a nebo třeba i 14 hodin, pokud dají přednost více najetým kilometrům ve větší pohodě. Většina se tak během jízdy zastaví na polévku, případně na druhé jídlo a i pivko přijde vhod.A během odpočinku je dobré nabrat síly na další úsek tratě. Protože trať, ta je opravdu rozsáhlá. Není to jako na jiných maratonech, po jednom hřebeni pořád nahoru a dolů, ale pěkně smysluplně do dálky. Objedete tak rozsáhlé území Beskyd až k hranicím na Slovensko, vyjedete na turisticky atraktivní Pustevny, projedete se po liduprázdném území, kde nepotkáte ani nohu a dáte si pěknou hřebenovku se Soláni. Na většině míst na vás čekají krásné výhledy do dálek.


Dlouhé stoupáky ...


Nakonec se ale všichni (no skoro všichni;) zase sejdou v Kopřivnici u lyžařské chaty, kde na ně čekají za odměnu pamětní kovové medaile. Celý den vrcholí v předvečer tombolou, kde mají všichni přítomni stejnou šanci vyhrát některou z hodnotných cen. Co říci závěrem? Snad jen to, že startovné ve výši 100,-Kč (do 15.7.) příjemně překvapí a že nemusíte mít obavy z tlačenice na trati, počet účastníků se pohybuje obvykle kolem 250 bikerů a brzo po startu se na trati rozplynou. Není to žádná masovka.

Všechny další informace najdete na: www.cykloart.cz/drtic, kde jsou kromě fotogalerií z let minulých také zajímavé např. názory účastníků a jejich porovnávaní Drtiče s jinými maratony v ČR.

Tak co, přijedete si užít pohodu a prověřit si své síly?


Souvisejísí články a zajímavé odkazy:

Kopřivnický Drtič 9.8.2003 - pozvánka
Krátký report z Kopřivnického Drtiče 2003
Domovské stránky DrtičeDatum: 10.07.2004   Autor: Bajk.cz   Kategorie: Zprávy a novinky
Vytiskni článek
Informuj kamaráda o článku
Přidej vlastní názor
Slovník neznámých pojmů
lepší
Jak Vás článek zaujal?
1 2 3 4 5
průměrné hodnocení = 3
(celkem 4081 hodnocení)
horší
Diskuse k článku
 už se těším  Péťa  29.07.2004 8:02:00 
 
BAJK NEWS
   Zprávy a novinky
   Ze sportu
   Recenze a testy
   Rady a nápady
   Cestopisy
   Zábava
   Volná tvorba
   Trasy
   PR články
DOPORUČUJEME
   Bajkárna
   Bazar
   Blog
   Fotogalerie
   Download
   Závody
   Prodejci
   Odkazy
   Slovník
BAJK OSOBNĚ
   Kontakt
   Redakční team
   Reklama na Bajku
   Nabízíme práci
BAJK e-mailem
 
zapište svůj e-mail a nechte si zasílat pravidelně čerstvé zprávy z Bajk.cz
IKONKA PRO VÁS
SPŘÁTELENÉ WEBY
Bazar a inzerce - KupNet.cz
Jízdní kola, cyklistický obchod
Vyhlídkové lety balonem na Karlštejnsku
Jízdní kola Scott, cyklo e-shop
Aktuální recenze
Reelight SL100 Flash
S nástupem zimy a krátícími se dny jsem přemýšlel nad lepším osvětlením svého kola. Dilema nabíjení akumulátoru, anebo výměny baterií, jsem nakonec vyřešil úplně jinak, indukčními blikačkami Reelight SL100 Flash.
  všechny recenze


Stáhněte si z Bajku
STARTOVNÍ ČÍSLA 4X - Hobby 12+
Czech 4X Cup 2004 STARTOVNÍ ČÍSLA Kategorie Hobby 12+
  ostatní download

BAZAR aktuálně
07.04.2021 - poptávka
04.04.2021 - poptávka
16.03.2021 - poptávka
14.03.2021 - nabídka
VhNTebKfLAKHRV
04.03.2021 - poptávka
02.03.2021 - poptávka
19.01.2021 - nabídka
yoHDnuKlGPOVvf
19.01.2021 - nabídka
xQTQFiCiUcUPzSHAV
18.01.2021 - poptávka
18.01.2021 - nabídka
EETMelRElwYffgx
   Copyright 2021 - Bajk.cz, design and programming by FRKAL