HLEDEJ
podrobné vyhledávání
Klikni a popovídej si s přáteli!

Jesenický Velo Marathon 2004

Tolik rozpaků, zda-li nastoupit na startovní čáru, jest-li přece jen nejet kratší variantu, či snad se ani nezúčastnit, jsem skutečně ještě nezažil. Kdo, nebo co to způsobilo? Dovíte se za malou chvíli, ale už předem mohu nastínit, že pořadatelé v tom byli nevinně.

V sobotu 5. června se v Koutech nad Desnou konal Jesenický Velo Marathon. Tradičně jsme se mohli rozhodnout, zda-li se vydáme na krátkou 40ti nebo dlouhou 80ti kilometrovou trasu /2 okruhy/. Jak uvedl pořadatel Ing. Jaroslav Podzimek z SK TC Sport Desná Loučná, převýšení jen na jednom okruhu činilo úctyhodných 1780 metrů. Sedmdesát procent závodu vedlo v terénu, zbytek tvořil asfalt. Meteorologové slibovali týden před závodem docela ucházející počasí. Ale jak to tak bývá, nějak se nám fronta někde pozapomněla a celou noc před závodem pršelo a v den startu srážky ještě trochu na intenzitě přidaly.

Nečekala nás tedy žádná vyschlá padesátka, ale pořádný marathon. Některým se to pravděpodobně nezdálo a tak se namísto postavení na start vydali svými vozidly k zajímavým místům tratě. "Umanutější" se rozhodli pro kratší variantu a "zdravé bajkerské jádro" se vydalo vychutnat oba okruhy.

V 9 hodin ráno zazněl výstřel z pistole a bylo jasno. Ten kdo ještě neznal, poznal že Jesenický Velo Marathon nepatří zrovna k lehkým marathonům. Pro některé byla možná po zdolání prvního kola vidina toho druhého tak "intenzivní", že raději svou účast ukončili. Značení tratě ve vodě, mlze, bahně a kdoví v čem ještě nezaniklo, pořadatelé byli snad na každém kroku, tedy v případě nouze pomoc nebyla nikdy daleko. Pochvalu si zaslouží také velmi příjemné a dobře zásobované občerstvovačky, obzvláště ta první, kde podvakrát šikovné ženské ruce vrátili mým brýlím zpět jejich dioptrie. Někteří zde nezůstali jen u čištění brýlí a nechali si přetřít celý svůj obličej, či v tu chvíli spíše ksicht.

Nejrychleji do cíle dojel Jan Fišnar z SK TC Sport Desná Loučná, který dlouhou trať zvládl za 4:05:00, následován stájovým kolegou Jiřím Fišnarem 4:28:50 Třetí příčku obsadil Ivo Žák 4:29:00 z Cykloklubu Morava. V cíli tentokrát nečekali těstoviny, nebo guláš ale vynikající kuřecí řízečky. Ceny pěkné, tombola bohatá, nálada uvolněná. Co více si přát. Závod byl zařazen do seriálu Topgal Cup, na jehož stránkách naleznete také výsledky.

Nezbývá než poděkovat pořadatelům za pěkný závod a popřát, aby ten příští byl třeba za svitu slunce a aby si na něj našlo cestu více bajkerského lidu. Stojí rozhodně za to.