Bajk.cz home
  HLEDEJ     
podrobné vyhledávání  
Klikni a popovídej si s přáteli!

Krátký report z Kopřivnického Drtiče 2003

V sobotu, 9.8.2003 se jel další, již sedmý ročník Kopřivnického Drtiče. Tento poloorientační bajkový maratón se těší, vzhledem k zázemí, velmi velké oblibě. Nenajdete zde klasické občerstvovačky ani nedostanete při prezentaci tričko, ale skupina bajkerů, kteří se zde vždy sejdou, patří k těm, se kterými se vždy dobře pobavíte.

Jak již bylo napsáno v úvodu, Drtič není klasický maratón. V jeho názvu však také nevězí žádný mediální partner a startovné tvoří pouze jediná stokoruna. Za tu jsme si v pátek od prezentace odnesli barevnou A3 mapu, profesionálně zpracovanou. Do cíle pak bylo připraveno zhruba 250 medailí, pro ty nejlepší (ovšem při startujících 343 lidech se dostane téměř na každého).

Trasa byla dlouhá 130 km a účelem bylo projet 6 kontrolních bodů. Tyto body se pro zjednodušení sestávaly z horských chat, hospody nebo z mužíka na Smrku, který nám ochotně razil razítka a vysílal nás na další štreku.

V mapě byla zaznačená ideální „Drtičova“ trasa, ale nebyl problém si to kdekoli zkrátit – v cíli nejsou vyhlašovány výsledky, pouze na oficiálním
webu
je zveřejněna dojezdová listina. Proto není koho obelhávat a člověk jede pouze pro radost z jízdy – toto činí Drtiče unikátním a dělá z něj příjemné zpestření závodníkova roku.

Start se v sobotu uskutečnil již o půl osmé, aby měla horda bajkerů dost času na projetí (chvílemi protlačení) celé trati. Maximální časový limit, 13 hodin pro zaznamenání příjezdu do cíle a 11 hodin pro stihnutí závěrečné tomboly, musí stihnout prostě každý.Profil tratiOdstartováno bylo výstřelem, po kterém jsme se více či méně rychle vydali po cestě vzhůru do kopce. První kontrola byla umístěna již před 20tým kilometrem na Ondřejníku, na který se jede po mírně zvlněné cestě. Cesta, tak se tomu říká v Beskydském nářečí, u nás na jižní Moravě, bychom to nazvali „kamenolom“.

Z Ondřejníku vedl velmi krásný sjezd kamením, který nás zavedl na asfaltku do Frýdlantu nad Ostravicí. Průjezd města byl zpestřen o průjezd podchodem, který je velmi spoře osvětlen.

Z tohoto města se již začalo stoupat na Lysou horu, na kterou jsme stoupali přes hodinu. (závěrečné tlačení po modré a po sjezdovce bylo velmi zábavné a uvedl nás do situace horských koz – tato cesta nebyla v mapě, což nám vlastně ani nevadilo, protože i když zabral časově totožný úsek, byl asi o 5 kilometrů kratší a rozhodně méně asfaltový)

Na Lysé hoře okupovala grupa bajkerů dvě hospody, čímž se jim značně zvedly tržby a prodloužily čekací doby na jídlo – alespoň byl čas na promyšlení další strategie jízdy. Zde se musím přiznat, že i když mám letos docela najeto, po dvou razítkách jsem to chtěl vzdát a jet po Drtičových zkracovačkách již pouze na Kontrolu číslo 5 a pak již směr cíl. Bohužel se mi to nepovedlo a po oddělení se od skupiny bajkerů jsem zabloudil na Smrk (nahoru jsem tlačil po červené přes hodinu a půl – když už jsem na Smrk narazil, nechtěl jsem to vzdát). Tímto jsem získal třetí razítko a posléze zhruba 10ti kilometrovým sjezdem spadl na vytouženou kontrolu číslo 5 a 4té razítko bylo na světě.

Po té jsem již skutečně využil zkracovačky a odebral se do cíle – tuto cestu mi ještě „zpříjemnil“ brod a pak skutečně zpříjemnila pasáž kolem místní říčky, ve které se šlo dosyta vyřádit (jednalo se o pasáž, kterou nejlépe charakterizuje: „brzda, plyn“)

V cíli si mě zapsali a já, jako většina ostatních se mohl odebrat na zasycení svých hladových tužeb a podívat se na již vytisknuté fotky, které se daly na místě zakoupit.

Závěr: nejsem proti klasickým maratónům, mám je dokonce ve své oblibě, ale Drtiče si nenechám žádný rok uniknout. Jedná se o akci, kde si své místo najde téměř každý a málokdo se zde bude nudit.

Na konec několik fotek:

Fotogalerie z Kopřivnického Drtiče 2003Datum: 19.08.2003   Autor: Dědák Pavel   Kategorie: Ze sportu
Vytiskni článek
Informuj kamaráda o článku
Přidej vlastní názor
Slovník neznámých pojmů
lepší
Jak Vás článek zaujal?
1 2 3 4 5
průměrné hodnocení = 3
(celkem 3773 hodnocení)
horší
Diskuse k článku
 Fakt dobry!!!  Jam  20.08.2003 21:43:00 
 bylo to fakt super  md.  24.08.2003 15:36:00 
 
BAJK NEWS
   Zprávy a novinky
   Ze sportu
   Recenze a testy
   Rady a nápady
   Cestopisy
   Zábava
   Volná tvorba
   Trasy
   PR články
DOPORUČUJEME
   Bajkárna
   Bazar
   Blog
   Fotogalerie
   Download
   Závody
   Prodejci
   Odkazy
   Slovník
BAJK OSOBNĚ
   Kontakt
   Redakční team
   Reklama na Bajku
   Nabízíme práci
BAJK e-mailem
 
zapište svůj e-mail a nechte si zasílat pravidelně čerstvé zprávy z Bajk.cz
IKONKA PRO VÁS
SPŘÁTELENÉ WEBY
Bazar a inzerce - KupNet.cz
Jízdní kola, cyklistický obchod
Vyhlídkové lety balonem na Karlštejnsku
Jízdní kola Scott, cyklo e-shop
Aktuální recenze
Reelight SL100 Flash
S nástupem zimy a krátícími se dny jsem přemýšlel nad lepším osvětlením svého kola. Dilema nabíjení akumulátoru, anebo výměny baterií, jsem nakonec vyřešil úplně jinak, indukčními blikačkami Reelight SL100 Flash.
  všechny recenze


Stáhněte si z Bajku
Sjzez z Lysé hory
Vidoe ze sjezdu z Lysé hory po silnici.
  ostatní download

BAZAR aktuálně
07.04.2021 - poptávka
04.04.2021 - poptávka
16.03.2021 - poptávka
14.03.2021 - nabídka
VhNTebKfLAKHRV
04.03.2021 - poptávka
02.03.2021 - poptávka
19.01.2021 - nabídka
yoHDnuKlGPOVvf
19.01.2021 - nabídka
xQTQFiCiUcUPzSHAV
18.01.2021 - poptávka
18.01.2021 - nabídka
EETMelRElwYffgx
   Copyright 2021 - Bajk.cz, design and programming by FRKAL