Bajk.cz
Kubíček zvítězil i na Orlíku 18.06.2006, Bajk.cz, PR články

V sobotním závodě XTERRA Czech Tour, který se jel v Červené nad Vltavou u Orlického jezera se nejlépe vedlo Honzovi Kubíčkovi, který tak prodloužil svou sérii neporanitelnosti na českých tratích XTERRY. Na 750 metrech plavání, 15 km horského kola a 5 km běhu se Kubíček zdržel pouze hodinu a 5 minut a druhému Jiránkovi utekl o necelé 2 minuty. Mezi ženami tentokrát dominovala Šárka Grabmüllerová.

Kubíček ztrácel po plavání na nejlepšího Jana Franckeho dvě minuty. Nezastavilo jej ani několik kopanců do obličeje, po kterých si z vody odnesl monokl pod levým okem. Na krátkou trať kola vyjel z 11. pozice, ale před během už měl minutový náskok před Franckem i výborným bikerem Františkem Žilákem. Na třech náročných okruzích běhu Kubíček svůj náskok ještě zvýšil a doběhl si pro vítězství, které mu nemohl vzít ani výborně finišující Tomáš Jiránek, ten se na běhu dostal nejprve před Žiláka a později i před Franckeho. Pátý skončil Tomáš Servít.

Celkové prvenství v sérii XTERRA Czech Tour letos obhajuje Šárka Grabmüllerová, která v Červené dokázala zvítězit před sestrami Loubkovými. Mladší Kateřina vrátila Ivaně porážku z Karlových Varů, kde se letos jel první závod série a také zde zvítězila Grabmüllerová. V průběžném pořadí série ale vede Ivana Loubková, ta má totiž navíc body z Prahy, kde minulý týden zvítězila.

Další závod XTERRY se jede za týden v Hluboké nad Vltavou, bude to již pátý ročník světového poháru XTERRA a letos navíc ještě mistrovství republiky v terénním triatlonu na klasických tratích 1,1 - 35 - 11 km. Startuje se v sobotu 24. června ve 13:00.