Silesia 2005

Závod, který měl vždy velmi příznivé hodnocení. Závod, který už několikrát dokázal překvapit. Závod, který bavil. Jaký byl ten letošní pátý ročník? Nastala nějaká změna? To se dočtete právě tady na vašem bajk.cz Snad krásné, prosluněné květnové ráno, snad pořadatelské úspěchy BSC Opava přilákali na start Silesia marathonu 21. května 2005 více než 700 závodníků.

Zázemí závodu bylo opět v Opavě - Kylešovicích a start na Horním náměstí v Opavě. Závodníci na 90 kilometrové trati uslyšeli startovní výstřel v devět hodin, pětapadesátkáři si museli na svůj boj s terénem ještě hodinu počkat. Měření probíhalo již tradičně chipy. A měřilo se pěkně rovnou z Horního náměstí v Opavě. Tedy na mostě v Kylešovicích nás opět nečekal "ostrý start" jak to bývalo v prvních třech ročnících. To rozhodně nepotěšilo něžné pohlaví v některých doprovodech. Fotografie "ulevujících si" závodníků z mostu na Silesia marathonu jsou stále velmi cenné a vtipně komentované : Trať závodu byla tradiční ale rozhodně neokoukaná, protože po roce se některé cestičky díky práci "lesáků" velmi změnily. Opět jsme nahlédli do údolí Raduňky, nechyběla Kalvárie, Jelenice, vrch Lhotka, zámek Dubová, Melčské údolí, výjezd do zámecké zahrady a Bohučovice.. nádherná trať, která nabízí skutečně vše a na které naměříte převýšení 2200 metrů. Krátká trať oproti minulým ročníkům zeštíhlila na 55 kilometrů a nabízí převýšení 1200 metrů.

K ucpání tratě docházelo zcela vyjímečně a to na začátku závodu. Problém nebyl ani na čtyřech občerstvovačkách. Značení tratě bylo uděláno velmi přehledně a pořadatelé byli na každém kroku. Nechyběli ale ani diváci na trati, kteří velmi bouřlivě fandili. Oproti jiným ročníkům jich byl skutečně velký nárůst. Nejrychleji zdolal dlouhou trať Václav Utínek z DT Swiss Bike Teamu, časem 3:51:11

Na krátké trati byl nejrychlejší Svatopluk Janečka z DT Swiss Bike Teamu, časem 2:19:58

V cíli závodníky postavila na nohy sprcha, krátká fronta na umytí kola, dobré kuře s rýží, drink, faninky a hlavně dobrá pohodová nálada :-) Svědčí o tom i fakt, že po vyhlášení výsledků a ukončení bohaté tomboly nenastal "odliv" a bikeři s doprovodem setrvávali v areálu a dobře se bavili. Večer nechyběla pařba, pivko,… a nyní se už zase můžeme těšit na další ročník.

Říká se, že opakování je matka moudrosti. A tak i letos… BSC OPAVA, zase dobra práce!!!